- reklama -

Polski oddział Sun Chemical – mimo obostrzeń związanych z ogólnoświatową pandemią – odnotowuje w ostatnim czasie wzrost sprzedaży w zakresie produktów dedykowanych produkcji opakowań. Jednocześnie firma podkreśla, że – pomimo niełatwej sytuacji na rynku – obroniła się przed kryzysem, zachowała ciągłość dostaw i zwiększyła sprzedaż w tym segmencie, co przełożyło się na wzrosty obrotów, realizowane przez jej klientów.

„Nawet w najtrudniejszych czasach – mówi Tomasz Dobrowolski, Business Director Liquid Inks w polskim oddziale Sun Chemical – innowacyjne rozwiązania, które przyciągną uwagę odbiorcy i zadecydują o atrakcyjności opakowania, a co za tym idzie – o zakupie znajdującego się w nim produktu, pozostają dla każdego dostawcy niezmiennie ważne.

Istotne pozostają również aspekty związane z bezpieczeństwem opakowań. Coraz większego znaczenia nabiera w tym sektorze także aspekt środowiskowy. Pokazały to wyraźnie ostatnie miesiące, podczas których wiele dziedzin przemysłu mocno zwolniło.

Producenci opakowań jednak nieprzerwanie kontynuowali swoją produkcję, dzięki czemu takie firmy jak Sun Chemical – które oferują różnorodne produkty dla tego sektora – mogły nie tylko ich wspierać, ale także oferować swoje produkty, w tym: proekologiczne, biodegradowalne, zapewniające większy poziom bezpieczeństwa i przyjazne dla środowiska, na co zwraca obecnie uwagę wielu właścicieli marek.

Nasza firma – wytwarzająca farby, powłoki i lakiery – nieustannie odpowiada na potrzeby zmieniającego się rynku, oferując klientom bogate portfolio rozwiązań, skierowanych do dynamicznie rozwijającego się segmentu opakowań, niezależnie od sytuacji”.

Szeroki strumień dostaw

„Segment związany z produkcją opakowań w technologii wąskiej i szerokiej wstęgi – kontynuuje Tomasz Dobrowolski – notuje od kilku lat wzrost. Nawet w ostatnim czasie, z racji zwiększonych zakupów, jakich dokonywali konsumenci głównie z branży spożywczej, producenci opakowań i etykiet w dużej większości utrzymywali swoją produkcję na tym samym poziomie, a niektórzy nawet odnotowali wzrosty.

Firma Sun Chemical posiada w swojej ofercie szereg produktów, które wspierają tego rodzaju produkcję i w przypadku których odnotowaliśmy znaczący wzrost sprzedaży”. Są wśród nich takie rozwiązania jak: serie farb Solarflex Integra i Solarflex FSP czy szereg farb białych jak Solarflex Neutron White, Solarflex Lightning White, Rayoflex Electron White, SolarFlex Slalom White oraz SolarScreen MRL.

Firma Sun Chemical oferuje także szeroki wybór produktów dla opakowań kompostowalnych czy biodegradowalnych, by zaspokoić rosnące zapotrzebowanie rynku. To m.in. zawierające surowce pochodzenia naturalnego farby rozpuszczalnikowe, m.in. SolvaGreen do druku fleksograficznego i rotograwiurowego na foliach biodegradowalnych oraz podłożach papierowych i tekturowych.

„Sun Chemical podejmuje też nieustanne wyzwania, jakie stoją przed recyklingiem tworzyw sztucznych. Jednym z nich jest wypracowanie technologii farbowej, która nie ma negatywnego wpływu na skuteczność i wydajność procesu odzyskiwania płatków PET z pojemników PET. Opracowujemy również laminaty, które można poddać recyklingowi – włączając w to farby i kleje” – kontynuuje Tomasz Dobrowolski…

Więcej na łamach czasopisma Świat Poligrafii Professional

Źródło: Sun Chemical

- reklama -

Jak ważny jest dla Ciebie temat zarządzania barwą w miejscu, w którym pracujesz?