- Reklama -spot_imgspot_img

Xeikon w Etilab…

- Reklama-

Producent wysoko przetworzonych etykiet, Etilab Sp. z o.o. specjalizuje się w technologii druku cyfrowego realizowanej na Xeikon 3300.  Firma niedawno skorzystała z opcji podwojenia prędkości druku swojego Xeikon 3030, ponieważ wolumeny szybko rosły, a w zakładzie produkcyjnym w Żorach potrzebna była większa wydajność. Przy okazji zainstalowano również nową zaawansowaną linię wykończeniową DC350, dzięki czemu Etilab ma większe możliwości produkcji wysoce zdobionych etykiet cyfrowych.

Założona w 2003 roku firma Etilab przez lata znacznie zainwestowała w rozwój organizacyjny, produkcyjny i technologiczny, oferując najlepsze w swojej klasie etykiety samoprzylepne szerokiej gamie klientów, od mniejszych lokalnych firm po globalne korporacje z branży budowlanej, FMCG i kosmetycznej w Polsce i Niemczech. Firma łączy w sobie osobiste podejście i gotowość do podejmowania nowych wyzwań technologicznych z wysokim stopniem elastyczności. Duży nacisk kładziony jest również na poszerzenie oferty produktowej o innowacyjne rozwiązania, które odpowiadają aktualnym trendom i potrzebom rynku.

- Reklama -

“Będąc małą firmą, możemy dynamicznie reagować na potrzeby i życzenia naszych klientów” – powiedziała Sylwia Dudek, Prezes Zarządu. “Inwestujemy w świetne rozwiązania poprawiające jakość i wydajność, przy jednoczesnym zachowaniu komfortu i bezpieczeństwa pracy. Pierwsza drukarka Xeikon, którą kupiliśmy cztery lata temu, pomogła nam wejść na rynek z zaawansowanymi technologicznie etykietami, drukowanymi na folii metalizowanej. Dodatkowy cyfrowy biały kolor pozwolił nam osiągnąć ciekawe efekty tonalne, takie jak złoto lub częściowo połyskujące elementy graficzne.”

Od lewej: Michał Kuczkowski (Sales Manager Poland, Xeikon), Sylwia Dudek (Prezes Zarządu, Etilab)

Xeikon 3300 oferuje rozdzielczość 1200 dpi przy użyciu elektrofotografii suchego tonera do drukowania w pięciu kolorach – zazwyczaj CMYK + biały – jednak kolory są wymienne, więc istnieje możliwość drukowania kolorów pomarańczowego, zielonego lub specjalnego. Urządzenie może drukować na standardowych surowcach bez podkładu, a dzięki pełnemu obrotowi obrazu nie ma ograniczeń co do długości powtórzeń, co daje klientom Etilab większą elastyczność i swobodę przy tworzeniu projektów i odstępów między etykietami.

Firmy, które dopiero zaczynają swoją przygodę z drukiem etykiet i zakupiły nawet podstawowy model, mają możliwość zwiększenia prędkości lub szerokości druku na późniejszym etapie.  Etilab w pełni wykorzystał tę opcję, aby podwoić prędkość drukowania swojego pierwszego Xeikona.

W przypadku zastosowań spożywczych ważne jest, aby pamiętać, że suche tonery Xeikon spełniają największą liczbę norm, w tym rozporządzenie UE 1935/2004, szwajcarskie rozporządzenie i wytyczne Nestlé, i mają aprobatę FDA w USA. Są również przyjazne dla środowiska ze względu na brak zapachów, LZO i emisji rozpuszczalników.

Michał Kuczkowski, Sales Manager w Xeikon, skomentował: “Etilab dostarcza swoim klientom produkty, które często są małe i zawierają małe elementy tekstowe, które mogą być trudne do wydrukowania. Druk suchym tonerem za pomocą Xeikon 3300 jest idealny do tego celu, a także pozwala na wykorzystanie surowców strukturalnych, takich jak te, które są popularne w segmencie win i napojów spirytusowych.”

W ramach ekspansji Etilab zainwestował w pakiet oprogramowania Xeikon Colour Services Pro 2.0, aby zapewnić przewidywalność i powtarzalność kolorów. To oparte na chmurze rozwiązanie zapewnia automatyczną kontrolę kolorów w locie za pomocą wbudowanego spektrofotometru i generowanie raportów po wydrukowaniu, aby zmaksymalizować przewidywalność, powtarzalność i rentowność. Oprogramowanie XCS Pro umożliwia Etilab zagwarantowanie dokładnych kolorów marki, oszczędność odpadów podczas produkcji i wyeliminowanie ryzyka odrzucenia zadań z powodu zmian kolorów.

Wraz z Xeikon 3030, Etilab kupił również linię wykończeniową MiniDCoat, ale wraz ze wzrostem liczby zamówień klientów przez pewien czas, firma postanowiła ulepszyć możliwości o nową, bardzo rozbudowaną linię wykańczającą DC350.

“Nasze możliwości techniczne znacznie wzrosły; a teraz możemy zaoferować najnowocześniejsze etykiety wykorzystujące nowe i interesujące podłoża, takie jak folia srebrna, przezroczysta folia i strukturalne materiały winiarskie. Dzięki drukarce Xeikon i jej zaawansowanemu oprogramowaniu możemy również wykonywać spersonalizowany druk – każda etykieta może być wyjątkowa, a wszystko odbywa się w jednym przebiegu przez drukarkę – powiedziała Sylwia Dudek. “Naszym najnowszym osiągnięciem na linii DC350, która została dostarczona przez Xeikon, jest zastosowanie lakieru wypukłego, który pozwala nam dodać trójkąty ostrzegawcze i Braille’a w linii, jako jednoprzebiegowy proces produkcyjny, co w przeszłości odbywało się, jako osobny proces za pomocą specjalnego aplikatora.

Było to bardzo nieefektywne i kosztowne, co utrudniało reagowanie na presję czasu ze strony klientów. Chcemy rozszerzyć nasz asortyment, ponieważ nie wykorzystujemy jeszcze wszystkich możliwości oferowanych przez zmodernizowane urządzenie Xeikon i nową linię wykończeniową. Przemysł winiarski jest naszym pierwszym przystankiem. Jeśli chodzi o zakłady produkcyjne, zmodernizujemy, usprawnimy i ulepszymy istniejące rozwiązania, aby zwiększyć wydajność produkcji i umożliwić jeszcze lepsze warunki pracy. “

Źródło: Xeikon


Prenumeruj nasz Newsletter
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.
spot_img
spot_img

weź udział w ankiecie | nowe

Bierz udział w ankietach realizowanych przez naszą redakcję. Aktualne pytania pochodzą z całej serii związanej z tematami komunikacji.

Jak długie informacje prasowe czytasz?

Co decyduje o Twoim zainteresowaniu daną informacją?


Podsumowanie ankiet i komentarze na łamach serwisu WWW oraz w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional. Dziękujemy za Twój czas!

Partnerzy wortalu

Aktualne wydanie

spot_img

Najnowsze

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

więcej podobnych