- Reklama -spot_imgspot_img

Xerox w rankingach Ethisphere Institute, CR Magazine i CSO50

Xerox to etyczna firma, która postępuje z założeniami społecznej odpowiedzialności biznesu, dbając jednocześnie o zasady cyberbezpieczeństwa – twierdzą zgodnie przedstawiciele Ethisphere Institute, CR Magazine i członkowie kapituły nagród CSO50.

- Reklama-

Xerox, od momentu powstania rankingu World’s Most Ethical Companies w 2006 roku, był w nim zawsze uwzględniany. To jedna z dwóch organizacji doceniona w kategorii firm branży Technology Services. Umieszczenie w rankingu świadczy o zaangażowaniu organizacji w prowadzenie rzetelnych i etycznych praktyk biznesowych.

W ostatniej edycji rankingu doceniono 135 organizacji, działających w 23 krajach i 57 branżach. Jak podają twórcy zestawienia, część uwzględnionych firm wykazała się rekordowymi wynikami w zakresie zaangażowania swojego i interesariuszy w działania lokalnych społeczności. Kluczowym czynnikiem były: mierzenie i polepszanie kultury, transparentność, różnorodność, a także inkluzyjność prowadzonych działań.

- Reklama -

Społeczna odpowiedzialność biznesu

To kolejny raz, kiedy Xerox zostaje doceniony za swoje działania na rzecz propagowania etyki i zrównoważonego rozwoju. Także CS Magazine, tytuł monitorujący społeczną odpowiedzialność biznesu w Stanach Zjednoczonych, umieścił firmą, po raz siódmy z rzędu, w zestawieniu dotyczącym działań na rzecz środowiska, działań włączających czy filantropijnych. Zdaniem twórców raportu na szczególną uwagę zasługują programy Xerox Green World Alliance, Electronic Industry Citizenship Coalition i Xerox Philantrophy, które operują kolejno w obszarach recyclingu, monitorowania równości w miejscu pracy i działalności woluntarnej pracowników giganta IT.

Działania na rzecz cyberbezpieczeństwa

Firma ma także zasługi na polu cyberbezpieczeństwa. Jej zespół Xerox Global Security Services został nagrodzony podczas gali CS050 Awards. Jury doceniło starania firmy o włączenie zasad ochrony informacji do codziennej komunikacji z pracownikami, interesariuszami i partnerami.

Uwagę jury zwróciły dwa rozwiązania firmy: wewnętrzny proces o nazwie QwikSolver, który pomógł podejmować szybkie decyzje bez ryzyka ujawnienia tajnych danych, a także portal służący zarządzaniu ryzykiem związanym z cyberzagrożeniami. Ten drugi pomaga zespołowi Xerox Cyber Threat Intelligence (CTI) szybko dzielić się informacjami na temat potencjalnych ataków, raportować je, śledzić i mierzyć.

Na podstawie informacji firmy Xerox

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
spot_img
spot_img

weź udział w ankiecie | nowe

Bierz udział w ankietach realizowanych przez naszą redakcję. Aktualne pytanie pochodzi z całej grupy dotyczącej "EKOLOGII".

Czy bycie "EKO" utrudnia, czy ułatwia funkcjonowanie na rynku?

Czy Twoi klienci dokonują zakupu (produkcja) z uwzględnieniem materiałów "EKO"?


Podsumowanie ankiet i komentarze na łamach serwisu WWW oraz w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional. Dziękujemy za Twój czas!

Partnerzy wortalu

Aktualne wydanie

spot_img

Najnowsze

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

więcej podobnych