XX Sympozjum Poligraficzne – Chespa 2017

- reklama -

23 listopada odbyło się XX Sympozjum Poligraficzne 2017, przygotowane przez firmę Chespa z Krapkowic pod znaczącym tytułem „Na fali”. Do hotelu w Prószkowie k/Opola przyjechała grupa przedstawicieli firm produkujących głównie opakowania oraz etykiety. W sumie ponad 450 gości z państw Europy, Azji, Afryki oraz liczna grupa z Polski.

Sympozjum Poligraficzne zostało przygotowane niezwykle starannie. Prezentowane tematy dotyczyły przede wszystkim najnowszych rozwiązań stosowanych w produkcji opakowań. Gości powitał i wprowadził w tematykę Sympozjum Marek Siekiera, prezes firmy Chespa.

Marek Siekiera

Pierwszą prezentację zatytułowaną „Od CMYK do 7C – palety barw w druku opakowań” poprowadził Piotr Stawiński z firmy Chespa. Przedstawił w niej ogólną historię barw stosowanych w poligrafii oraz najnowsze rozwiązania dotyczące wprowadzenia dodatkowych kolorów w produkcji opakowań. Piotr Stawiński wskazał również najważniejsze wyzwania stojące przed producentami opakowań i wymagań stojących przed firmami produkującymi opakowania.

Piotr Stawiński

Kolejną prezentację zatytułowaną „Druk opakowań w technologii fleksograficznej z firmą Koenig & Bauer” poprowadziła Maria Costantino, zajmująca się maszynami drukującymi znanymi z nazwy KBA Flexotecnica. Prelegentka skupiła się na najnowszych rozwiązaniach technologicznych zastosowanych w wymienionych maszynach drukujących oraz ich realnych możliwościach produkcyjnych. Po prezentacji Maria Constantino odpowiadała na liczne pytania gości Sympozjum.

Maria Constantino

„Możliwości druku cyfrowego, szanse i zagrożenia” to tytuł prezentacji poprowadzonej przez Amira Dekela z firmy ISRA VISION. Druk cyfrowy wkracza nieubłagalnie do świata związanego z produkcją opakowań. Coraz więcej dużych i małych firm wykorzystuje tę technologie do zdobywania rynku i klientów oraz wyróżnieniu swojej produkcji. Amir Dekel zaprezentował wiele różnych przykładów czym zainteresował słuchaczy.

Amir Dekel

„Siła motywacji” to prezentacja gościa Sympozjum z obszaru sportu, którym była najbardziej utytułowana polska pływaczka, sportowiec dekady polskiego sportu. Mistrzyni olimpijska i dwukrotna srebrna medalistka igrzysk olimpijskich, która wywalczyła 25 medali mistrzostw świata i Europy. Nie ma co kryć, że sport i biznes są ze sobą związane. Mimo widocznych różnic są też obszary niezwykle podobne, czy wręcz wspólne. Motywacja, konsekwencja, planowanie, współpraca i… realizacja marzeń. Jak się odnosi sukcesy sportowe i sukcesy w obszarze biznesu? To była wyjątkowa prezentacja pod każdym względem. Pełna pozytywnej energii.

Otylia Jędrzejczak

„Co ze stabilnością gospodarki Europy i świata?” Na to pytanie starał się odpowiedzieć prof. dr hab. Marek Belka, profesor nauk ekonomicznych, wicepremier i minister finansów. Profesor omówił nie tylko mechanizmy współczesnego świata związane z przepływem finansów, ale także sytuację gospodarczą Polski na arenie międzynarodowej. Jak zawsze, na zakończenie było dużo pytań o sprawy bieżące naszego kraju.

prof. dr hab. Marek Belka

Sympozjum zakończyło podsumowanie konkursu Chespa Packaging Design, które poprowadził Michał Dębecki z firmy Chespa.

Michał Dębecki

Następnego dnia goście mieli okazję zwiedzić zakłady produkcyjne firmy Chespa. Więcej o samym Sympozjum, prelegentach i prelekcjach w najbliższym wydaniu czasopisma Świat Poligrafii Professional.

 

- reklama -
A N K I E T A

Ankieta

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez nasza redakcję. Ich omówienie w części będziemy prezentowali na łamach czasopisma, a raz w roku w wydaniu grudniowym przedstawimy podsumowanie.