To już XXI edycja Sympozjum, które organizuje firma Chespa. Po raz kolejny spotykają się firmy z branży opakowaniowej i fleksograficznej w Prószkowie k/Opola. W tym roku Sympozjum poświęcone jest ekologii i innowacyjnym rozwiązaniom stosowanym w produkcji opakowań.

Gości przywitał Marek Siekiera, prezes zarządu firmy Chespa, który w swojej prezentacji zatytułowanej „Przyszłość druku” opowiedział o wyzwaniach stawianych przed współczesnymi producentami opakowań. Szczególny nacisk prelegent położył  na temacie ekologii, w tym zmianie przyzwyczajeń przede wszystkim konsumentów.

Kolejny prelegent Roman Faszynka z firmy Chespa, w swojej prezentacji opowiedział o nowoczesnych systemach magazynowania klisz fotopolimerowych i wykrojników. Ci, którzy zajmują się produkcją opakowań, wiedzą ile miejsca w praktyce zajmuje magazyn wykrojników i klisz.

dr inż. Georg Schmidt

Trzecim, bardzo ciekawym tematem podczas trwającego sympozjum jest „Inteligentne farby”, czyli elektronika drukowana”. Prezentację  o tym poprowadził dr inż. Georg Schmidt,  z Instytutu Technologii Druku i Mediów  z Niemiec. I jak było widać, wiele osób z dużym zaciekawieniem wysłuchało tej prezentacji.

Dużą niespodzianką dla zaproszonych gości jest obecność podczas całego Sympozjum Kamili Świerc – Miss Polski 2017.

Miss Polski 2017 Kamila Świerc
- reklama -

ANKIETA DLA CIEBIE!

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez nasza redakcję. Ich omówienie w części będziemy prezentowali na łamach czasopisma. Być może pojawią się do wyników również komentarze ekspertów.