W tej części trwającego Sympozjum kolejną prezentacją była: Flekso do różnych zastosowań, którą poprowadzili Petr Blaško i Zbigniew Bohdan reprezentujący markę SOMA. Zaskoczeniem dla gości była początkowe przywitanie wszystkich przez Petra Blaško w języku polskim.

SOMA jest od wielu lat znanym dostawcą maszyn drukujących w technologii flekso. Aktualnie w Polsce jest zainstalowanych 40 maszyn SOMA.

Zbigniew Bohdan po krótkim wprowadzeniu przedstawił maszyny drukujące i ich zalety w stosunku do oczekiwań drukarni. Skupił się głównie na linii maszyn OPTIMA wymieniając ich najciekawsze rozwiązania, jak chociażby:

Ustawienia rejestracji i wyświetleń

ARUN stanowi unikalne rozwiązanie off-line, które łączy zalety mocowania płytki z całkowicie zautomatyzowanym urządzeniem do pomiaru topografii płyty i pomiaru rejestru. W pełni zautomatyzowany system w fleksograficznej maszynie drukarskiej Optima ustawia wszystkie aktywne platformy drukujące w wyciskaniu i rejestruje się w ciągu kilku minut przy zerowym zużyciu atramentu i materiałów.

Zbigniew Bohdan

FALCON II to mniej zautomatyzowane rozwiązanie do rejestrowania i ustawiania wrażeń w porównaniu do ARUN (dostępne na większych prasach). Wrażenie ustawia się za pomocą detekcji wydruku pocałunkiem między płytą drukującą a podłożem. Rejestry są ustawiane za pomocą systemu przeciągnij i upuść w kamerze przeglądarki internetowej. Całkowita ilość wytworzonych odpadów jest mniejsza niż 100 metrów (328,1 stopy) i zajmuje kilka minut…

Co więcej? To już w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional – wydanie grudniowe.

- reklama -

ANKIETA DLA CIEBIE!

Czy planowane targi DRUPA 2021 odbędą się?