Wieloletnie doświadczenie i innowacyjne rozwiązania przy wsparciu technologii cyfrowej, to temat prezentacji Mirosława Kotta z firmy BOBST, która była kolejną częścią XXII Sympozjum firmy Chespa.

Mirosław Kott skupił się przede wszystkim na maszynach wykrawających, prezentując niuanse technologiczne. Okazuje się, że wykrawanie opakowań wcale nie jest takie proste, a małe pomyłki mogą doprowadzić do dużych strat.

Konsumenci szybko stają się bardziej świadomi środowiska, a recykling opakowań jest obecnie głównym czynnikiem decydującym o ich zakupie. Rzeczywiście 48% konsumentów w USA stwierdziło, że zdecydowanie lub prawdopodobnie zmieni swoje nawyki konsumpcyjne, aby zmniejszyć ich wpływ na środowisko, podczas gdy wśród tysiącletnich konsumentów liczba ta sięga 75%.

W rezultacie wiele firm publicznie ogłosiło bardzo ambitne cele w zakresie zrównoważonego rozwoju, obiecując materiały w całości nadające się do recyklingu i będące alternatywą dla tworzyw sztucznych.

„To, co widzieliśmy w ciągu ostatnich 18 miesięcy, bardzo różni się od tego, co działo się wcześniej”, mówi Eric Pavone, dyrektor ds. Rozwoju biznesu, BU Web Fed w BOBST. „Wcześniej zrównoważony rozwój był wykorzystywany prawie jak podejście marketingowe, ale w rzeczywistości nie poczyniono znacznych postępów. W ciągu ostatnich około 18 miesięcy presja wzrosła do tego stopnia, że ​​przemysł naprawdę zmienił biegi, a teraz firmy przeznaczają ogromne budżety na badania i rozwój na zrównoważony rozwój, biodegradowalność i recykling opakowań. Wiele z nałożonych przez siebie terminów stanowi wyzwanie, ale obecnie koncentruje się na tym obszarze, dzięki czemu są one łatwiej osiągalne ”.

W rezultacie zrównoważony rozwój napędza teraz wielkie innowacje, a potencjalne korzyści są znaczące. Szacuje się, że innowacyjne modele dostaw i zmieniające się wzorce użytkowania są warte około 9 miliardów dolarów dla przemysłu tworzyw sztucznych.

Co więcej? To już w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional – wydanie grudniowe.

- reklama -

ANKIETA DLA CIEBIE!

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez nasza redakcję. Ich omówienie w części będziemy prezentowali na łamach czasopisma. Być może pojawią się do wyników również komentarze ekspertów.