Wieloletnie doświadczenie i innowacyjne rozwiązania przy wsparciu technologii cyfrowej, to temat prezentacji Mirosława Kotta z firmy BOBST, która była kolejną częścią XXII Sympozjum firmy Chespa.

- reklama -

Mirosław Kott skupił się przede wszystkim na maszynach wykrawających, prezentując niuanse technologiczne. Okazuje się, że wykrawanie opakowań wcale nie jest takie proste, a małe pomyłki mogą doprowadzić do dużych strat.

Konsumenci szybko stają się bardziej świadomi środowiska, a recykling opakowań jest obecnie głównym czynnikiem decydującym o ich zakupie. Rzeczywiście 48% konsumentów w USA stwierdziło, że zdecydowanie lub prawdopodobnie zmieni swoje nawyki konsumpcyjne, aby zmniejszyć ich wpływ na środowisko, podczas gdy wśród tysiącletnich konsumentów liczba ta sięga 75%.

W rezultacie wiele firm publicznie ogłosiło bardzo ambitne cele w zakresie zrównoważonego rozwoju, obiecując materiały w całości nadające się do recyklingu i będące alternatywą dla tworzyw sztucznych.

„To, co widzieliśmy w ciągu ostatnich 18 miesięcy, bardzo różni się od tego, co działo się wcześniej”, mówi Eric Pavone, dyrektor ds. Rozwoju biznesu, BU Web Fed w BOBST. „Wcześniej zrównoważony rozwój był wykorzystywany prawie jak podejście marketingowe, ale w rzeczywistości nie poczyniono znacznych postępów. W ciągu ostatnich około 18 miesięcy presja wzrosła do tego stopnia, że ​​przemysł naprawdę zmienił biegi, a teraz firmy przeznaczają ogromne budżety na badania i rozwój na zrównoważony rozwój, biodegradowalność i recykling opakowań. Wiele z nałożonych przez siebie terminów stanowi wyzwanie, ale obecnie koncentruje się na tym obszarze, dzięki czemu są one łatwiej osiągalne ”.

W rezultacie zrównoważony rozwój napędza teraz wielkie innowacje, a potencjalne korzyści są znaczące. Szacuje się, że innowacyjne modele dostaw i zmieniające się wzorce użytkowania są warte około 9 miliardów dolarów dla przemysłu tworzyw sztucznych.

Co więcej? To już w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional – wydanie grudniowe.