- reklama -

Warszawska drukarnia Artlab.pl w ciągu miesiąca zainwestowała w dwa nowe wielkoformatowe plotery marki Agfa. Usprawnienie produkcji na podłożach giętkich w trybie „z roli na rolę” było powodem zakupu Anapurna RTR3200i LED. Po miesiącu dołączyło urządzenie z płaskim stołem Anapurna FB2540i LED.

- reklama -

Obie maszyny, podobnie jak dostarczony przed nieco ponad dwoma laty hybrydowy ploter Anapurna H3200i LED, bazują na energooszczędnej technologii UV LED, umożliwiającej zastosowanie szerszego spektrum podłoży, m.in. materiałów odpornych na wysoką temperaturę.

Andrzej Lemiesz – właściciel Artlab.pl szacuje, że nowe inwestycje – zarówno w kontekście bezpośredniego zadrukowywania mediów sztywnych jak i giętkich – co najmniej dwukrotnie zwiększyły potencjał jego firmy.

„Obie inwestycje zostały też niejako wymuszone przez rynek, rosnącą liczbę zleceń, ale przede wszystkim – ich coraz większą różnorodność – tłumaczy Andrzej Lemiesz. – Zakupiona dwa i pół roku temu maszyna hybrydowa Anapurna H3200i LED to świetne rozwiązanie, praktycznie bezawaryjnie pracujące przez cały dotychczasowy okres eksploatacji, jednak z uwagi na dynamiczny rozwój całej firmy niezbędne były kolejne inwestycje. Tym razem zdecydowaliśmy się na rozwiązania dedykowane poszczególnym podłożom, w obsłudze których się specjalizujemy. Stąd z jednej strony zakup plotera typu roll-to-roll, z drugiej – urządzenia pracującego w trybie płaskim”.

Anapurna RTR3200i LED – wydajne zadrukowywanie materiałów z roli

Artlab.pl to drukarnia znana – jak podkreśla Andrzej Lemiesz – przede wszystkim z realizacji wydruków z zastosowaniem podłoży giętkich. Z tego też względu – podejmując decyzję o modernizacji parku sprzętowego – w pierwszej kolejności skierował on swoją uwagę na rozwiązania Agfa pracujące w trybie roll-to-roll: „Ploter hybrydowy Anapurna H3200i LED był już piątą z kolei maszyną tego producenta w naszej firmie.

Dlatego, myśląc o kolejnej inwestycji, tak naprawdę rozważaliśmy tylko plotery marki Agfa. Wspomniana wcześniej bezawaryjność, wysokiej jakości atramenty, profesjonalna obsługa serwisowa – argumentów za wyborem kolejnego jej rozwiązania nie brakowało. Przyglądając się propozycjom, jakie przedłożyła opiekująca się nami od lat pani Adriana Piotrowska-Ineksiak z polskiego oddziału firmy, uznaliśmy, że optymalnym pod kątem naszej produkcji będzie model Anapurna RTR3200i LED”.

Jak podaje producent, wybrany przez Andrzeja Lemiesza model to maszyna klasy „heavy-duty”, przeznaczona do pracy w cyklu całodobowym, dedykowana zarówno aplikacjom zewnętrznym jak i wewnętrznym o wysokiej jakości. Urządzenie drukuje w sześciu kolorach i obsługuje liczne media giętkie (m.in. siatki banerowe, tekstylia, papier) o szerokości maksymalnej 3,2 m. Jego konstrukcja umożliwia też jednoczesny zadruk dwóch węższych zwojów z materiałem – każdy o szerokości 152,4 cm.

„Atrlab.pl to przykład klienta, która rozwija się razem z nami i naszymi, coraz bardziej zaawansowanymi propozycjami maszyn do druku wielkoformatowego – mówi Adriana Piotrowska-Ineksiak, regionalny szef sprzedaży w polskim oddziale firmy Agfa. – Co warte podkreślenia, obecnie wszystkie plotery z serii Anapurna, jakie wykorzystywane są w drukarni pana Andrzeja Lemiesza, bazują na technologii UV-LED. Nie tylko rozszerza ona portfolio wykorzystywanych tu mediów (np. o podłoża wrażliwe na wysokie temperatury), ale też pozwala na redukcję zużywanej energii, kosztów i czasu niezbędnego na realizację danej pracy. Krok związany z zakupem modelu Anapurna RTR3200i LED, a niedługo potem – płaskiego Anapurna FB2540i LED – był przemyślany, pozwalając na realizowanie przez Artlab.pl, znacznie większej liczby prac”…

Więcej na łamach czasopisma Świat Poligrafii Professional

Źródło: Agfa