Od prawej: Tomasz Sobczyk, Marcin Prieditis oraz pracownicy obsługujący urządzenie
- reklama -

Szczecińska drukarnia Zapol uważnie analizuje inwestycje, jakich dokonuje. Od lat jednym z jej partnerów w tym zakresie jest P&S Consulting ze Szczecina, lokalny dealer firmy Duplo Polska.

- reklama -

W ostatnim czasie rozpoczęła tu pracę kolejna (czwarta już) maszyna z oferty tego dostawcy – oklejarka Rigo Perfect Binder 420 z klejem PUR na grzbiet i klejem hot melt do klejenia bocznego. Jak podkreśla kierownictwo drukarni Zapol, zastosowanie oprawy w technologii PUR zapewniło wyższą trwałość produkowanych tu książek i albumów, a także możliwość klejenia wyższych gramatur i objętości, co przełożyło się na zwiększenie konkurencyjności tego zakładu poligraficznego na rynku zleceń.

Drukarnia Zapol to przykład przedsiębiorstwa, które nie spoczywa na laurach, tylko od wielu lat systematycznie modernizuje i unowocześnia swój park maszynowy, co zapewnia jej nieustanny rozwój. Urządzenia, w jakie wyposaża swój park maszynowy, mają przede wszystkim usprawniać procesy produkcyjne w tym zakładzie i podwyższać jakość produktów. Pracują tu zarówno tradycyjne maszyny offsetowe, jak również – od jakiegoś czasu – maszyny cyfrowe, które otworzyły przed firmą zupełnie nowe możliwości.

Był to ważny krok w historii tego niemal 30-letniego przedsiębiorstwa, który wpłynął na dalszy jego rozwój.