Podczas tegorocznej imprezy virtual.drupa.Asahi Photoproducts i Esko zaprezentowały swoją przełomową, w pełni zautomatyzowaną linię do produkcji płyt fleksograficznych CrystalCleanConnect.

Asahi Photoproducts współpracował z Esko nad innowacyjnym rozwiązaniem do produkcji płyt fleksograficznych. CrystalCleanConnect w pełni automatyzuje całą produkcję płyt fleksograficznych, od obrazowania do cięcia płyt, zmniejszając liczbę etapów procesu produkcji płyt fleksograficznych z 12 do jednego, co oznacza zmniejszenie z 36 min. do 2,5 min. na jedną płytę.

- reklama -- reklama -

“Dzięki CrystalCleanConnect połączyliśmy kluczowe technologie sprzętowe i programowe obu organizacji, aby zapewnić szereg przełomowych korzyści od projektu do druku”, powiedział Pascal Thomas, dyrektor Flexo Business z Esko. “CrystalCleanConnect zapewnia czystszą, bardziej zrównoważoną pod względem środowiskowym pracę, która upraszcza proces produkcji płyt fleksograficznych, poprawia bezpieczeństwo i zwiększa spójność jakości druku.”

Według Pascala, CrystalCleanConnect oferuje korzyści operacyjne i środowiskowe dla przedsiębiorstw. “Wraz z usunięciem tak wielu etapów procesu, następuje natychmiastowe skrócenie wymaganego czasu operatora o 90%, co nie tylko eliminuje ryzyko błędu ludzkiego, ale także zapewnia natychmiastowy wzrost wydajności. Jakość jest zapewniona dzięki technologiom Asahi i Esko pracującym w pełnej harmonii, a połączenie lepszej wydajności i jakości zapewnia średni wzrost o 25% w prasie OEE.”

Holistyczne podejście do technologii łączenia

Dieter Niederstadt, Technical Marketing Manager asahi Photoproducts stwierdził: “Flexo musi uprościć swoje procesy, poprawiając jednocześnie jakość, spójność i rentowność. W ten sposób flekso może stworzyć nowe możliwości biznesowe i pozytywnie przekształcić się w technologię druku w równowadze z otoczeniem”.

“Ta przełomowa innowacja różni się pod wieloma względami od innych rozwiązań dostępnych na rynku”, powiedział Dieter. “Nie jest to tylko montaż dostępnych procesów produkcji płyt dostarczanych w sposób wbudowany, ale raczej holistyczne podejście do technologii łączących, w górę i za łańcuchem wartości przygotowania do druku, przy użyciu inteligentnego koncentratora automatyzacji, jako podstawy i serca rozwiązania. CCC naprawdę przesuwa granice do obecnego zakresu automatyzacji płyt, zapewniając płytę gotową do montażu, a także jest pierwszym zautomatyzowanym rozwiązaniem produkcyjnym bez konieczności stosowania rozpuszczalników na bazie LZO w procesie wytwarzania płyt.”

Pascal Thomas dodał: “W Esko od dawna dążymy do poprawy doświadczenia w produkcji płyt pod względem jakości, wydajności i łączności. Wraz z Asahi Photoproducts wprowadzamy proces produkcji płyt fleksograficznych na zupełnie nowy poziom, dzięki czemu nasi klienci mogą być jeszcze bardziej konkurencyjni, a jednocześnie zapewnić, że mogą sprostać dzisiejszym wymaganiom w zakresie elastycznej i zrównoważonej podaży. Dzięki CrystalCleanConnect naszym ostatecznym celem jest poprawa ogólnej wydajności i rentowności naszych klientów.”

Źródło: Asahi

- reklama -Cieszymy się, że jesteś z nami. Zapisz się na newsletter Świata Poligrafii PRO, aby otrzymywać od nas najbardziej wartościowe treści.


ANKIETA!
Bądźcie aktywni! Warto wyrażać swoje zdanie!

Czy zauważyliście, że odbyła się virtual.drupa 2021?

Czy braliście udział w proponowanych sesjach?

Jak oceniasz virtual.drupa 2021?