Z ogromnym smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 22 czerwca zmarł Pan Wacław Wasiak – wieloletni dyrektor Polskiej Izby Opakowań. Był absolwentem Wydziału Lotnictwa (obecnie MEiL PW). Pan mgr inż. Wacław Wasiak pełnił szereg odpowiedzialnych funkcji.

Wacław Wasiak

Był konstruktorem lotniczym w WSK w Mielcu. Był m.in. Dyrektorem Generalnym w Ministerstwach Nauki i Techniki; Edukacji; Przedstawicielem polskich organizacji naukowych za granicą, a także Dyrektorem Ośrodka Przetwarzania Informacji (OPI).

- reklama -- reklama -

Przez ostatnie 30 lat związany był z przemysłem opakowaniowym i ruchem instytutów badawczych. Był m.in. redaktorem Biuletynu Instytutów Badawczych (IBR) oraz Biuletynu Opakowaniowego, który prowadził do ostatnich chwil swojego życia.

Pan mgr inż. Wacław Wasiak był wieloletnim konsultantem w COBRO – Instytucie Badawczym Opakowań w Warszawie. Jako wieloletni Dyrektor Generalny PIO dał się poznać jako wybitny specjalista w obszarze materiałów opakowaniowych, opakowań oraz gospodarki i zarządzania w tym zakresie.

Był autorem wybitnych prac naukowych, redaktorem wielu międzynarodowych konferencji opakowaniowych i licznych opracowań monograficznych i publikacji w obszarze opakowalnictwa. Za zasługi został odznaczony wieloma odznaczeniami państwowymi.

Był wspaniałym Człowiekiem, Przyjacielem i Kolegą. Takim Go pamiętamy.
Niech spoczywa w pokoju

Prezes, Przewodniczący Rady i Pracownicy PIO

- reklama -Cieszymy się, że jesteś z nami. Zapisz się na newsletter Świata Poligrafii PRO, aby otrzymywać od nas najbardziej wartościowe treści.


ANKIETA!
Bądźcie aktywni! Warto wyrażać swoje zdanie!

Czy zauważyliście, że odbyła się virtual.drupa 2021?

Czy braliście udział w proponowanych sesjach?

Jak oceniasz virtual.drupa 2021?