Laureaci Złotego Gryfa 2019

W sobotę dnia 01.06.2019 r. w Warszawie w hotelu The Westin Warsaw odbył się coroczny Bal Polskiej Izby Druku, na którym miała miejsce Gala XX edycji konkursu o nagrodę Złotego Gryfa.

- reklama -

Wieczór zaczął się powitaniem pierwszych gości o godz. 20.00. W tym roku mieliśmy okazję gościć 148 osób to jest: szefów i pracowników firm poligraficznych, instytucji centralnych, przedstawicieli związków zawodowych, świata nauki, stowarzyszeń i izb gospodarczych. To spotkanie było możliwe dzięki tegorocznym sponsorom naszego Balu, którymi byli:

Sponsorzy: Burgo Polska Sp. z o.o., Heidelberg Polska Sp. z o.o., hubergroup Polska Spółka z o.o., Kodak Polska Sp. z o.o., Muller Martini Eastern Europe GmbH i Xerox Polska Sp. z o.o.

natomiast Patronat Medialny roztoczyli nad tą imprezą nasi Partnerzy Medialni: Opakowanie, Poligrafika, Print & Publishing, Świat Druku, Świat Poligrafii Professional, Wydawca

PORTALE Internetowe: druk.info.pl, Poligraficzna Agencja Informacyjna

Gości przywitał Prezes Polskiej Izby Druku (PID) pan Leszek Wojtczuk. W swojej mowie powitalnej Prezes nawiązał do najważniejszych spraw z jakimi przyszło się zmierzyć branży poligraficznej w roku ubiegłym i zapoznał słuchaczy z obecną sytuacją i wyzwaniami polskiej poligrafii. Osobno, Prezes Polskiej Izby Druku serdecznie przywitał i podziękował za przyjęcie zaproszenia, Dyrektor Departamentu Promocji i Funduszy Europejskich Panią A.Cleary oraz Dyrektora Muzeum Narodowego prof.dr.hab.Jerzego Miziołka.

Następnie, jako wstęp do Gali konkursowej głos zabrał Przewodniczący Jury konkursu ZG pan prof. Jerzy Petriaszwili.

W bieżącym roku kontynuowano także wręczanie nagrody rzeczowej o równowartości 4000,00 PLN (netto) zwycięzcy każdej kategorii konkursowej. W tym celu zdobywca Złotego Gryfa losował ze specjalnego transparentnego pojemnika kulę, w której był umieszczony los z nazwą firmy – fundatora nagrody. Od przedstawiciela wylosowanej firmy zdobywcy statuetki Złotego Gryfa otrzymywali stosowny voucher.

Fundatorami nagród dodatkowych w tym roku były następujące firmy: Burgo Polska Sp. z o.o , FUJIFILM Europe Gmbh, Heidelberg Polska Sp. z o.o. (dwie nagrody), hubergroup Polska Sp. z o.o., Muller Martini Eastern Europe GmbH, Böttcher Polska Sp. z o.o. oraz Weilburger Grafik-Polska Sp. z o.o.

O godz. 21.00 rozpoczęła się Gala rozstrzygnięcia XX edycji konkursu Złotego Gryfa 2019.

Jury Konkursu w składzie: Przewodniczący- Jerzy Petriaszwili (IMiP PW), Ryszard Czekała (Polska Izba Druku), Piotr Dobrołęcki (Polska Izba Książki), Maciej Hoffman (Stowarzyszenie Dziennikarzy i Wydawców REPROPOL), Stefan Jakucewicz (Ekspert Polskiej Izby Druku), Andrzej Rowicki (ekspert fleksografia), Andrzej Tomaszewski (Centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Przemysłu Poligraficznego), Beata Pyś-Skrońska (Polska Izba Opakowań) i Bogdan Wyrzykowski (SIMP), na swoim kwietniowym posiedzeniu po zapoznaniu się z pracami nadesłanymi na konkurs, postanowiła przyznać następujące nagrody Złotego Gryfa w ośmiu kategoriach produktowych:

Kategoria: Produkt wielobarwny w oprawie prostej

Nel Segno di Quo Vadis? Oficyna Wydawniczo-Poligraficzna i Reklamowo-Handlowa “ADAM” Adam Mazurek

Kategoria: Produkt wielobarwny w oprawie złożonej

Zgubiona dusza  Edica Sp. z o.o.

Kategoria: Produkt jedno lub dwubarwny w oprawie prostej

Zero waste Drukarnia Pozkal Sp. z o.o. Sp.k

Kategoria: Produkt jedno lub dwubarwny w oprawie złożonej

Łowicki folklor muzyczny – Antologia pieśni i melodii instrumentalnych Zakład Wielobranżowy “Poligrafia” Kacprzak Sp. J

Kategoria: Produkt informacyjno – reklamowy

Seria opakowań kartonowych “The World Of Coffee Beans”                                     Chespa Sp. z o.o.

Kategoria: Czasopismo wielobarwne

Żagle   Toruńskie Zakłady Graficzne “Zapolex” Sp. z o.o.

Kategoria: Opakowanie z nadrukiem

The Glenlivet Whisky Takt Sp. z o.o.

Kategoria: Kalendarz

Polska 100 2018-2019  Drukarnia Skleniarz Włodzimierz Skleniarz

Następnie wręczono nagrody „DIAMENTOWEGO GRYFA 2019” trzykrotnym laureatom nagrody „Złotego Gryfa”. W tym roku były to firmy: Edica Sp. z o.o., Chespa Sp. z o.o.

Galę konkursową zakończyło wręczenie dyplomów wszystkim firmom nominowanym w naszym konkursie oraz wykonanie całej serii zdjęć grupowych. Ostatnimi atrakcjami wieczoru było otwarcie barów i stołów z catherigiem oraz występy zespołu wokalno muzycznego i gwiazdy wieczoru Michała Milowicza.


Poniżej prezentujemy tylko kilka zdjęć jeszcze przed oficjalnym ogłoszeniem wyników konkursu. Jak widać goście dopisali i atmosfera podczas tegorocznej edycji była wyjątkowa. Wśród zaproszonych gości były firmy, które po raz pierwszy brały udział w tej imprezie.

Być może w najbliższym czasie Polska Izba Druku powita nowych członków w swoich szeregach.

Relacja i zdjęcia w najbliższym wydaniu czasopisma Świat Poligrafii Professional

- reklama -