1 września 2020 r. firma Canon wprowadza na rynek grafiki wielkoformatowej nową serię ploterów UV Arizona 2300, pomagając klientom przyspieszyć produkcję, poprawić wydajność operacyjną oraz  zwiększyć możliwości rozwoju dzięki nowym aplikacjom. Klienci mogą zobaczyć drukarkę Arizona 2380 XTF z opcją Roll Media podczas pokazów online i na żywo w centrów obsługi klienta firmy Canon w Australii (Melbourne), Holandii (Venlo), Wielkiej Brytanii (Birmingham), Francji (Paryż) i USA (Chicago).

- reklama -


Nowa seria ma różne dostępne opcje kanałów atramentowych (4, 6 i 8), które umożliwiają obsługę różnorodnych zastosowań, w tym trzy kompaktowe modele GTF (Arizona 2340 GTF, 2360 GTF, 2380 GTF) o powierzchni stołu płaskiego 1,25 m x 2,5 m oraz trzy duże modele XTF (Arizona 2340 XTF, 2360 XTF, 2380 XTF) o powierzchni stołu płaskiego 2,5 m x 3,08 m.  

Inteligentna Wydajność

Nowa seria ploterów płaskich UV, posiada rewolucyjną architekturę stołu płaskiego, opartą na technologii Arizona FLOW, technice podciśnienia, która łączy bezstrefowy układ stołu z wieloma źródłami podsysu z łatwymi w użyciu pneumatycznymi pinami rejestrującymi, aby lepiej zamocować podłoże na stole. Wynik? Wydajność wyższa o ponad 20% w porównaniu z poprzednimi generacjami drukarek Arizona, ponieważ operator nie potrzebuje czasu na maskowanie stołu lub przyklejenie podłoża, co umożliwia szybsze przełączanie między zadaniami, krótszy czas konfiguracji i bezproblemową zmianę zadań druku.

Technologia FLOW sprawia, że drukowanie na nietypowych i trudniejszych nośnikach, takich jak karton, drewno i szkło, a nawet drukowanie dużych obrazów ułożonych na wielu dużych płytach jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Technologia pozwala na drukowanie od krawędzi do krawędzi na podłożu, w celu minimalizacji  lub eliminacji odpadów oraz zwiększenia wydajności i tym samym stworzeniu jeszcze większych możliwości.

Pneumatyczne piny  rejestrujące umożliwiają wyrównanie nośnika do lewej lub prawej krawędzi stołu – lub nawet do obu stron – co daje możliwość druku 2, 4  i 6 stron na arkuszu. Odwrócenie nośnika od przodu do tyłu i od lewej do prawej na ploterze płaskim umożliwia doskonałe dopasowanie podczas drukowania dwustronnego, niezależnie od tego, czy podłoże ma niedoskonałości wymiarowe. Umożliwia  to  pewne drukowanie na nietypowych, ciężkich, gładkich lub wstępnie przyciętych nośnikach. Nowa technologia pozwala na utrzymanie niezmiennie wysokiej produktywności, drukując do 95 m2 / godz. – przy zachowaniu wysokiej  jakości druku.

- reklama -