- Reklama -spot_imgspot_img

Znamy zwycięzców Konkursu na okładkę książki uszlachetnioną w technologii 3D Touch

O tym konkursie mówiono już przy pierwszej edycji. Druga okazała się po prostu kolejnym sukcesem. A my prezentujemy to, co najważniejsze, czyli … wyniki. Jak czytamy na stronach Totem.com.pl… Zgodnie z regulaminem w dniu 14 października br. ogłaszamy wyniki Konkursu na okładkę książki uszlachetnioną w technologii 3D Touch.

- Reklama -

W sumie otrzymaliśmy 60 konkursowych projektów, z czego 58 zakwalifikowało się do oceny. W dniu 8 października br. w formule online miały miejsce obrady jury, w których uczestniczyli:

Maria Magdalena Kurpik – historyk plakatu i wykładowca akademicki (członkini jury),
Lech Majewski – Kierownik Katedry Komunikacji Wizualnej Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (przewodniczący jury),
Andrzej Palacz – redaktor naczelny magazynu “Wydawca” i portalu wydawca.com.pl, wykładowca Podyplomowych Studiów Polityki Wydawniczej i Księgarstwa (członek jury),
Georgij Petriaszwili – Kierownik Zakładu Technologii Poligraficznych Politechniki Warszawskiej (członek jury),
Tomasz Skonieczny – Regionalny Kierownik sprzedaży Pc Print (członek jury),
Michał Rejnowski – Prezes Totem.com.pl (członek jury),
Mateusz Woźniak – Dyrektor Działu Rozwiązań Produkcyjnych w Konica Minolta Business Solutions Polska (członek jury).

Jury dokonało analizy wszystkich prac zakwalifikowanych do konkursu. Wg oceny jury poziom prac zgłoszonych do konkursu był wyższy niż w roku ubiegłym. Zauważalny jest wzrost świadomego, przemyślanego użycia technologii w projektowaniu graficznym. Jury zwróciło uwagę na umiejętne wykorzystanie technologii cyfrowej w postaci 3D Touch jako tworzywa służącego do podkreślenia koncepcji graficznej okładek. Dodatkowo zastosowanie cyfrowych elementów w postaci folii metalizowanych oraz lakierów, zarówno płaskiego 2D oraz wypukłego 3D, wzmacnia estetykę projektów i służy do podkreślania, czy wręcz wydobywania nastroju.

Jury wskazało, że okładki zgłoszone do konkursu – wzbogacone o technologię 3D Touch, odznaczają się wysokim artyzmem, estetyką i oryginalnością. W przypadku, gdyby pojawiły się na realnej księgarskiej półce, skutecznie mogą zainteresować potencjalnego czytelnika i zachęcić go do zakupu. Jury oceniając konkursowe prace zwracało szczególną uwagę na umiejętność wykorzystania technologii jako wiodącego tworzywa do projektowania i na poprawne – w umiarze – wykorzystanie technologii dla podkreślenia koncepcji graficznej i merytorycznej okładki.

W toku obrad Jury wyłoniło zwycięzców trzech nagród oraz przyznało 5 wyróżnień.
Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni otrzymują nagrody/wyróżnienia pieniężne… poniżej prezentujemy galerię nagrodzonych i wyróżnionych…

Jury w werdykcie podkreśla, że wszystkie wyróżnione prace cechuje twórcze podejście do technologii 3D Touch i niezwykle kreatywne wykorzystanie jej w projektach. Technologia przestaje być tylko dodatkiem do projektów, ale staje się ich integralną częścią – budując nowe wymiary, zarówno na płaszczyźnie interpretacyjnej, stylistycznej, jak i czysto wizualnej.

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym i wyróżnionych, a wszystkim uczestnikom naszego konkursu bardzo dziękujemy za udział! Jeśli chcesz zobaczyć relację z ogłoszenia wyników konkursu – kliknij tutaj.

Całość komunikatu jest zamieszczona TUTAJ!

Źródło: Totem.com.pl

Aktualne wydanie

spot_img

Podcasty

spot_img

Ankieta | Weź w niej udział!

Bierz udział w ankietach przygotowanych przez naszą redakcję!

O ile % jesteście zmuszeni podnieść swoje ceny dla klientów, by zniwelować podwyżki: prądu, paliwa, materiałów itd.?


Wyniki i omówienie ankiety znajdziesz na łamach czasopisma Świat Poligrafii Professional. Dziękujemy za Twój udział.

Partnerzy wortalu

Aktualności / News

- Reklama -spot_img

więcej podobnych